Sarbinowo – miejsce na wyjątkowe wakacje

Standard

Sarbinowo to niezwykle malowniczy nadmorski kurort położony w województwie zachodniopomorskim. W niedalekiej odległości znajdują się Gąski i Chłopy. Atutem wyróżniającym tę miejscowość jest długa, piaszczysta i czysta plaża, wzdłuż której ciągnie się zbudowany na początku XX wieku murowany deptak. Dziś służy jako promenada, licząca ponad kilometr długości z niesamowitym widokiem rozpościerającym się na całą osadę.

Baza noclegowa (Sarbinowo – meteor-turystyka.pl) zapewnia komfortowe miejsca do spania dla tysiąca turystów, co nie oznacza, że w sezonie jest tu tłoczno. Wręcz przeciwnie – można śmiało szukać odrobiny prywatności, nawet na znanym kąpielisku. Tu też do dyspozycji mamy kilka wypożyczalni sprzętu, w których pracują wykwalifikowani instruktorzy surfingu. To doskonały sposób na spędzenie czasu, który zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Przekraczając wcześniej wspominaną promenadę, trafimy na ulicę Nadmorską, która pełna jest małych butików i urokliwych kawiarenek. Noclegi w Sarbinowie to oferta często połączona z zapleczem gastronomicznym, która w większości również mieści się przy ulicy Nadmorskiej. To małe centrum życia towarzyskiego, zwłaszcza dla młodych ludzi. Szukając dalej, z pewnością natrafimy na jeden z licznych szlaków turystycznych. Łączą one nadmorskie miejscowości od Francji aż do Świnoujścia. Tutejsza przyroda pełna jest wyjątkowych gatunków roślin, specyficznych dla klimatu wybrzeża. Spotkać tu możemy także zwierzęta, a ich obserwowanie z pewnością pomoże nam się zrelaksować. Dla szukających wrażeń polecane jest odwiedzenie tutejszego portu. Tu do dziś możemy obserwować rybaków podczas pracy i zakupić od nich świeżą rybę. Nie zabraknie też okazji, aby wybrać się w rejs po otwartych wodach Bałtyku. Dla śmiałków proponowane są nieco szybsze motorówki. Zwiedzania nie powinniśmy ograniczać tylko do Sarbinowa, bowiem cała Gmina Mielno ma do zaoferowania wiele zabytkowych obiektów. Tu przede wszystkim warto poświęcić uwagę budowlom sakralnym oraz latarni morskiej, której wysokość przekracza 80 metrów.

Sarbinowo to doskonały kierunek na wakacje. Szczególnie polecany młodym ludziom i rodzinom z dziećmi. Wszyscy dzięki podróży w te strony zyskują niesamowite wrażenia oraz wspomnienia na długie lata. Kurort posiada miłą atmosferę, która zdeterminowana jest przez mieszkańców. Tych w osadzie jest zaledwie 600, jednak na każdym kroku odczujemy ich dbałość o szczegóły i życzliwość.

One thought on “Sarbinowo – miejsce na wyjątkowe wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>