Wakacje w Trójmieście

Standard

Trójmiasto to nic innego jak nazwa połączonych miast północnej Polski, takich jak: Gdańsk, Gdynia i Sopot. Trójmiasto leży nad Zatoką Gdańską i jest jednym z najciekawszych miejsc nie tylko do życia, ale i do spędzania wakacji. Wypoczywać w Trójmieście można przez cały rok – ten ośrodek tętni turystyczną energią non stop. Bez względu na porę roku czy pogodę nie można nudzić się w Trójmieście. Czasami można odnosić wrażenie, że jest to małe niezależne państwo, w którym wszystko toczy się w sposób idealny – to swoista przestrzeń bliska wielkiego świata, nastawiona na rozwój i życzliwa dla wszystkich ludzi.

Trójmiejska energia zaprasza

Nikogo nie zdziwi, że w Trójmieście najważniejszą rolę odgrywa Gdańsk. Pod względem turystycznym najcenniejsza jest strefa śródmiejska, chociaż II wojna światowa całkowicie ją zniszczyła i to co widzą przyjezdni, to zabytki z powojennej odbudowy. Niemniej jednak jest w nich magia stuleci, której nie dało się zabić podczas wojny. Ulica Długa i Długi Targ to inaczej Droga Królewska, nawiązująca do uroczystych wjazdów koronowanych głów do Gdańska. Hipnotyzujące kamieniczki, ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Żuraw to najcenniejsze architektoniczne perły Gdańska. Gdynia ma zdecydowanie bardziej spacerowy charakter – ma swój Bulwar Nadmorski, Molo Południowe – cumują przy nim między innymi żaglowiec muzeum „Dar Pomorza” i okręt – muzeum ORP „Błyskawica”. Sopot ma mocno wakacyjny charakter – słynie głównie z najdłuższego drewnianego molo w Europie oraz z corocznego Sopot Festival, który odbywa się w Operze Leśnej i gości największe sławy polskiej i światowej estrady. Sopot to także wspaniała plaża, która zachęca do wypoczynku. Miasto ma status uzdrowiska, w którym leczone są choroby układu oddechowego, choroby kardiologiczne, a także wszelkiego typu stany reumatyczne.

Trójmiejska baza noclegowa

Wybór Trójmiasta na wakacje jest znakomity, ale nie należy zaprzestawać na wypoczynku letnim. Trójmiasto nie jest „skażone” turystyczną sezonowością, zatem noclegi w Trójmieście mogą być ciekawym pomysłem na spędzanie świąt z dala od domu, długich weekendów, a nawet „wagarów” od codziennego życia. Aura Trójmiasta wprawia w doskonałe samopoczucie, co może zaskoczyć nawet największych pesymistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>