Wydarzenia kulturalne w Jastarni

Standard

Tereny położone nad Morzem Bałtyckim cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich mieszkańców Polski. Świadczy o tym zwiększająca się z roku na rok liczba osób, które odwiedzają nadmorskie kurorty wypoczynkowe. Jednym z takich miejsc jest Jastarnia. Miasto to zamieszkiwane jest przez około cztery tysiące mieszkańców.

Jastarnia funkcjonuje na mapie Polski już od końca XIV wieku. Ogromnym atutem tego miasta, który przyciąga ogromną liczbę turystów, jest obecność aż sześciu letnich kąpielisk morskich. Przyjeżdżające tutaj osoby chcą nie tylko korzystać z pięknych plaż, ale także pragną wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, które są co roku organizowane przez miasto. W celu ułatwienia planowania wycieczki, stworzono stronę internetową (➫), na której można odnaleźć między innymi miejsce noclegowe.

Bardzo ciekawym wydarzeniem są Dni Jastarni, podczas których mamy okazję wziąć udział w wielu koncertach muzycznych wielkich gwiazd polskiej estrady. Podczas tej imprezy odbywa się także maraton, który prowadzi przez ulice Jastarni oraz drogi okolicznych miast i miejscowości. Ten wielki bieg ma charakter akcji charytatywnej, podczas której zbierane są fundusze na dzieci z najbiedniejszych rodzin.

Bardzo ciekawym wydarzeniem, które gromadzi wielu adeptów sztuki muzyki organowej jest coroczny Koncert Organowy, który organizowany jest w pięknym kościele na trenie Jastarni. Można spotkać na nim muzyków z całego świata.

Ogromną popularnością cieszą się Pokazy Mody, które organizowane są przy molo. Można zobaczyć tam najnowsze projekty polskich dyktatorów mody.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wydarzenie o nazwie „Jastarnicko Sobótka”, podczas którego odbywają się koncerty lokalnych zespołów muzycznych, które porywają do tańca i zabawy wszystkich uczestników. Podczas tego wydarzenia można wziąć udział w licznych loteriach, w których można wygrać wiele drogocennych nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>