Zawoja i tutejsze skarby natury

Standard

Beskidy, jak i również inne pasma górskie, znajdujące się na terenie Polski wyróżniają się wieloma ciekawymi cudami natury, więc dlaczego nie zorganizować by właśnie w nich swojego wakacyjnego wypoczynku? Zwłaszcza, że nie ma żadnego problemu z tym, by zarezerwować noclegi w Zawoi, miejscowości, która położona jest u podnóża Babiogórskiego Parku Narodowego, jednocześnie graniczącej z samą Słowacją. Tutejszy wachlarz ofert noclegowych jest naprawdę bogaty w wiele ciekawych miejsc, w których można poczuć prawdziwy kontakt z naturą.

Jedną z atrakcji jest między innymi Mosorny Potok wraz z wodospadem. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że z tego miejsca nie chce się odchodzić. Przede wszystkim źródła tego potoku zaczynają się na wysokości ponad 920 metrów nad poziomem morza. Warto oczywiście wybrać się jak najwyżej do tych źródeł, ponieważ już na samym początku potoku możemy podziwiać niesamowity wodospad. Chyba zatem nie ulega żadnym wątpliwościom, że kontakt z naturą daje się tu odczuć namacalnie.

Wiele osób z pewnością chciałoby się przekonać, jak wygląda prawdziwa hala, na której wypasa się owce. Niestety w Beskidach jest to już prawdziwa rzadkość. Jednak w każdej chwili wczasowicze mogą wybrać się na Halę Śmietanową. Chociaż dzisiaj teren jej został całkowicie porośnięty i w niczym nie przypomina dawnej hali, to jednak rozciąga się z niej całkiem przyjemny widok na lasy Kiczorki. Poszukując miejsca widokowego na rozciągające się pasma, możemy z powodzeniem wybrać się na Błędną. To właśnie z niej będzie można oglądać słynną Babią Górę czy też Las Kiczorka. Co ciekawe nawet w sezonie na tym obszarze spotkamy bardzo mało turystów. W związku z tym, jest to miejsce dla wszystkich, którzy niekoniecznie przepadają za tłumami innych osób podczas kontemplacji nad tutejszą przyrodą.

W Beskidach na pewno nie brakuje malowniczych, jak i wywołujących niesamowite wrażenie potoków. Do takich zalicza się między innymi Jaworzyna, która swoje źródła posiada w paśmie Babiej Góry. Rozciąga się na długości niespełna 10 kilometrów, by ostatecznie wpaść do okolicznej rzeki Skawicy, która jest położona również bardzo blisko Zawoi. Wycieczki po Beskidach na pewno będą zaliczały się do wyjątkowo udanych. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>